Haziran 13 2023 0Comment

İzmir Kınık TDİOSB Genel Yerleşim Planı, Üst Yapı Modül Projeleri ve Detaylı Teknik Rapor onaylandı.

İzmir Kınık Tarıma Dayalı İhtisas Bitkisel Üretim (Tohum, Fide, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler vb.) Organize Sanayi Bölgemizin, Genel Yerleşim Planı, Üst Yapı Modül Projeleri ve Detaylı Teknik Rapor 12 Haziran 2023 tarihinde onaylandı.

İzmir Kınık TDİOSB proje alanında, farklı üretim kapasitelerine sahip 54 adet sera parseli, yine farklı işleme kapasitesine sahip 50 adet sanayi parseli bulunmaktadır. Bunlarla birlikte, İdari ve Sosyal Tesis Alanları, Teknik Altyapı Alanları, Trafo Alanı, Arıtma Tesisi Alanı, Tır Parkı Akanları ve Parklar organize sanayi bölgesi alanı içerisinde yer almaktadır.

Üst yapı modül projeleri, sera parseli için ayrı ayrı projelendirilmiş olup, 7 tip üst yapı modül projesi bulunmaktadır. Sera tipleri belirlenirken Kınık Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin iklim özelliklerini temsil eden en yakın meteoroloji istasyonu verileri değerlendirilerek bölgeye uygun sera tipleri ve ısı kapasiteleri belirlenmiştir. Kurulacak olan seraların her birinin % 10’luk kısmında işletme tesisi yer alacak olup bu alanda serada çalışanlar için yönetim, otomasyon, WC, lavabo, banyo, soyunma ve giyinme alanları dışında talep edilmesi halinde su deposu, alet ekipman deposu, bitki koruma ve bitki besleme ürünleri deposu, ön soğutma ünitesi ve soğuk hava deposu, laboratuvar binaları, ürün işleme-tasnif ve ambalajlama ünitesi ile ürünlerin işlenmesine yönelik sanayi birimleri yer alabilecektir.

ktdiosb-admin